Všude dobře, na táboře nejlíp!

Motto dne: Cestování je život. (H. A. Andersen)

Cesta po Evropě se blíží ke svému konci. Procestovali jsme 51 zemí, které zasahují do Evropy. Každá posádka měla na starost 10 zemí a jednu extra dostala i Teskolenka – Česko. Táborníci se rozdělili do posádek, zvolili si velitele a vyrazili na závod po vybraných zemích Evropy. Víte, ve které zemi jsou plamenné věže? Který stát je nejmenší na světě? Kde se vyrábí marteničky? Ne? Vaše děti možná ano… Další součástí byla slepá mapa a výkony některých posádek byly neuvěřitelné – správně umístily i 43 států. Dokážete to také? Smekáme před výkony všech táborníků. 

Od soutěžení zpět k zábavě. Po odpolední klidu se vynořili v táboře námořníci, piloti, turisté, cyklisté, Japonky, indiáni, tanečnice z Havaje, potápěči i vlaková jízdenka. Plány maškarního reje nám překazil déšť. V tuto chvíli zasáhl ICT technik tábora Vyborňák, který promítl fotografie z letošního tábora a sestřihy z loňských let. Skvělou partu to stmelilo ještě víc. Nejeden z nás si uvědomil, že není nutné procestovat celý svět křížem krážem, ale nejdůležitější je, s kým ten čas trávíte. Veškeré aktivity jsme prožili v Ptenském Dvorku, neopustili jsme okolí tábora, ale přesto zůstává v našich srdcích nezapomenutelný zážitek. Děti vyrazily na cestu. Na cestu, která je donutila být samostatné, postarat se o samy sebe. Vydržet bez rodičů. Cesta táborem nechává v každém z nás něco, co si uvědomí pouze ten, který s námi prožil celý týden. Děkujeme všem dětem, protože byly velice hodné, ochotné pomáhat, samostatné, přátelské – zkrátka úžasné. 

Karneval nakonec proběhl a byl plný tanečních kreací všech táborníků. Dokonce se tančila i polka. Tábornici viděli i svatební tanec budoucích novomanželů – Z + J a K + V =  ♥.

K závěru dne proběhlo vyhodnocení celotáborové hry. Turisté ve strhujícím závěru získali první místo – gratulujeme. Trevlíky přesáhly magickou 600. hranici. Cestovat pěšky se opravdu vyplatí. 

Na konci článku dovolte citovat malou tábornici: “Mně se nejvíc líbí ty zážitky”. Více slov není třeba.

Kačka a tým táborových vedoucích

 517 total views,  1 views today

Posted in Nezařazené.