Filmové aktuality – den Pohádek

Máme tu pátek a dnešního dne se statečně a s odhodláním zhostil druhý oddíl – Pohádky. Den začal jako každý jiný. Ráno s prvním tónem Včelky Máji děti vyběhly a protáhly se při ranní honičko – rozcvičce. Vysíleni jsme se dosyta nasnídali a začal náš pohádkový den plný soutěží.

Úkolů bylo pět, stejně jako oddílů. Na prvním stanovišti si děti vyplnily pohádkový kvíz, jehož odpovědi si zapamatovaly v úvodní prezentaci. Poté pomohly Popelce k druhému střevíčku. Ve třetím úkolu si zahrály na dvanáct měsíčků, když se oblékly do kožichů, čepic nebo naopak plavek. Předposlední soutěží jsme pomohli  Jindřichovi z Princezny ze mlejna, který v obilí ztratil všechny svoje knoflíky. Úplně nakonec jsme se ocitli v kouzelném světě Harryho Pottera. Pochytali jsme zlatonky a vyrobili si hůlky a košťata.

Když nám zvuk zvonu ohlásil oběd, děti jedly, co jim příbory stačily. Jako vždy se paní kuchařky postaraly o chuťový zážitek. Po odpoledním klidu jsme si dobarvili vyrobené hůlky a zmoženi horkem jsme naskákali do bazénu. Ke svačině nám naše kouzelné kuchařky připravily domácí pizzu, kterou si někteří přidali až pětkrát.

Závěrem dnešního dne si každý oddíl uvařil kotlíkový guláš. Všichni jsme byli skvělí a najedli se k prasknutí. Nakonec byl dle odborné komise jeden guláš přeci jen nejchutnější a první místo získal náš oddíl – Pohádky.

Za odměnu jsme si promítli film Já padouch a když si první oddíl Večerníčci a druhý oddíl Pohádky našly v temném lese svůj poklad, vydali jsme se s dobrým pocitem do peřin.

Leňa a Kika

 602 total views,  1 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.