Den druhý – záhadné stavby na Zemi

První pracovní den jsme začali  krátkou rozcvičkou. Po snídani se dne ujal druhý oddíl – Země, který byl zaměřen na nejznámější stavby světa. Po krátké prezentaci, kdy děti nejvíce zaujaly dokumentární videa, jsme mohli odstartovat soutěže. Disciplíny byly zaměřeny nejen na šikovnost a rychlost, ale také se objevily úkoly, kde jsme namáhali mozek a díky tomu jsme zjistili, kam jít dál.

Po absolvování poslední disciplíny a získání písmene na celotáborovou záhadu byl čas na utišení hladu pomocí frankfurtské polévky a zapečených brambor.

Polední klid skončil a zábava mohla opět začít. Pustili jsme pár dalších videí a poté otevřeli dveře dílniček, větší děti šly do lesa a menší si mohly vybrat program dle svého výběru. Nakonec odpolední program byl ve znamení tvorby kytek z krepového papíru a řešení záhad městečka Palerma.

Po vyčerpání všech sil jsme je dobili zpět pomocí nejlepší boloňské omáčky a špaget, které nejhodnější kuchařky musely dokonce dovařovat, aby měli na přidání všichni hladovci.

Pak už jsme zaveleli jen: “Nástup”, rozdali první dopisy od příbuzných a přátel, poblahopřáli našim Martinkám k dnešnímu svátku a Verunce Bráchové k desátým narozeninám, kde nechyběl ani dort. Sundali jsme vlajku Země, předali slavnostně den dalšímu oddílu a hlasitým NAZDAR jsme ukončili dnešní den.

INDICIE DNE: STROM

Pak už jen umýt zuby, popřát dobrou noc a těšení na ráno může začít.

Lenča a Ivča 🙂

Vedoucí oddílu ZEMĚ

 857 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.