ZELENÉ ČTVERCE

Sluníčko se nám od včera sice nepředělalo do zeleného čtverečku, ale probudilo nás stejně mile jako včera. Rozcvička sice byla o něco svižnější a výběh do našeho “kopečku” děti malinko rozproudil, při návratu do tábora se však už všichni zase hrnuli s úsměvem k snídani, jako každé ráno.

Ještě než jsme začali náš čtveratý den naplno, připomněli jsme si v prezentaci, kde všude ve světě se náš tvar může objevit. Hlavně nám ale došlo, že krychli známe všichni takřka od narození. Tehdy jsme si všichni začínali stavět věže a věžičky právě z různých dřevěných i plastových kostek. Vy určitě také 🙂 Na závěr jsme dětem pustili krátké video nabité neuvěřitelnými zajímavostmi o jednom z nejznámějších zástupců krychle – Rubikově kostce.

Po svačince konečně mohlo začít naše dopolední snažení. Copak se asi skrývalo za názvy úkolů jako Sejdeme se na kostce, Čím výš, tím líp nebo třeba Zem je láva? Na to si počkejte do fotogalerie. Všechno nás ale nesmírně bavilo. A když jídelnou zavoněla úžasná svíčková, první polovina dne byla završena spokojeným odfukováním.

Po tradičním poledním klidu začaly děti netrpělivě obhlížet novinku na travnatém hřišti. Proč je v půlce natažená obrovská modrá fólie? Co je to za čtvercovou síť vyrobenou z provazu? Na co se napouští ty vodní balonky? Odpověď přišla vzápětí. Hra Lodě neboli Námořní bitva se obvykle hraje na papíře, proč si ale nevyzkoušet také naprosto perfektní živou verzi? Na místě lodí tak seděli v jednotlivých polích samotní táborníci.  Nejsledovanější byla asi bitva pátého oddílu s týmem vedoucích. Ti samozřejmě nejstarší oddíl porazili, Tescolenka ale dostala snad rekordní počet zásahů od protivníka.

Ani večer kuchařky nezklamaly a nakrmily nás k prasknutí buchtičkami s krémem, MŇAM!

Závěr dne však nutně musel patřit lesní hře Čísla, protože děti o ni od sobotního příjezdu nepřestaly prosit. Nebojte, už je máme hezky všechny zpátky a hlavně v postýlkách.

Hou hou hou, zelené čtverce vyhrajooou!

Dobrou noc přeje Kika, Oves a Walldy 🙂

 656 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.