[Zápisky vedoucího dne] Den třetí, místo činu odhaleno…

Při slavnostním nástupu v 9:00 hodin byla vztyčena vlajka oddílu Želízka a tím byl zahájen dopolední program v duchu policie. V hangáru bylo předvedeno pět scének jak řešit krizové situace. Poté si děti mohly vyzkoušet dramatizaci těchto situací, vyřešit krádež hodinek, najít pachatele, provést výslech s nejmladším členem tábora a najít místo činu.

Paní kuchařky se dnes vyznamenaly, měli jsme kynuté knedlíky s borůvkami, jahodami a meruňkami. Byl to neskutečný gurmánský zážitek – „nebe v hubě“. Všichni si „trojboj“ přidávali.

V táboře jsme měli první návštěvu – bratra Železňáka z oddílu JI-JITSU Sokola Přemyslovice. Předvedl nám sebeobranu a naučil nás několik praktických vychytávek. Večer jsme zakončili noční hrou na pašeráky, kde jsme vykupovali zlato a drahé kovy na hranicích Afriky.

Sledujte denní tisk, Týdeník Prostějovska provedl reportáž z našeho tábora.

Kačka Grulichová, vedoucí dne