Sportovní noviny – oddíl PÍLE

Do pondělního rána nás přivítala jako obvykle naše kamarádka včelka Mája. Sluníčku se nejprve nechtělo ven, bylo stejně líné jako naši sportovci, kteří chtěli ještě spát, a vykouklo až po rozcvičce.
Po snídani se vedení dne ujal druhý oddíl, který po vztyčení vlajky nachystal spoustu her. Naučili jsme se, jak být pilní a vytrvat. Také jsme se dozvěděli  něco o naší významné sportovní osobnosti – Věře Čáslavské.
Dopolední program mohl začít. Vyzkoušeli jsme si postavit co nejvyšší věž ze špejlí, přebírat zlaté fazole, luštit záhadný vzkaz psaný morseovkou nebo stříkat ze džberové stříkačky a zasáhnout cíl.
V čase obědu jsme měli vynikající kynuté knedlíky s jahodovou, povidlovou nebo borůvkovou náplní. Někteří z nás si byli přidat až třikrát. V odpoledním klidu jsme si mohli vykreslit antistresové omalovánky se zvířátky.
Odpoledne jsme si vyráběli v dílničce obrázky z ubrousků. A zároveň v tento čas přijeli kušisté z Kostelce na Hané a mohli jsme si vyzkoušet, jaké to je být Rebelkou.
Před večeří z nás vedoucí Kačka a Kačka udělaly pejsky, princezny nebo superhrdiny za pomocí barviček na obličej.
Večer ještě budeme sledovat pohádku na dobrou noc a pak už hupky dupky do postýlky. Zítra nás čeká ODVAHA. Máte pro strach uděláno?

za zpravodajství tábora
Vaše Píle – Lenča a Ivča
II. oddíl

 574 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.