NIDORE

Druhý táborový den začal rozcvičkou, které se ujal I.oddíl.  Po vydatné rozcvičce, kdy 10 kliků nedal nikdo :-(, jsme se luxusně nasnídali. Poté I. oddíl slavnostně vztyčil svoji vlajku. Táborníci to s námi nemají vůbec jednoduché. Nejsou rozděleni pouze podle věku v oddílech, ale nově také patří do jednoho z táborových kmenů. Tam už jsou ale namícháni a k jejich rozlišení slouží šátky v barvě kmenů, které dnes ráno obdrželi. V “hangáru” jsme potom zhlédli prezentaci, kde jsme se dozvěděli, co znamená první podivuhodné slovo NIDORE, které jsme včera večer přišívali na vlajku. 

Všichni byli překvapeni, že je to v překladu latinské slovo ČICH.

Copak nás dnes asi čeká? Celý tábor statečně prošel lesem”čichací stezkou”, kde se táborníci snažili čichem určit 25 ingrediencí, které se zdály být záludné a přitom byly tak obyčejné, např. kmín, majoránka, rajčata, rozmarýn, med a další. Na konci stezky každý kmen obdržel úkol: “Připravte 3 druhy pokrmů, které určená porota bude identifikovat se zavázanýma očima  pomocí čichu”. Úkolu se ujaly všechny kmeny úctyhodně! Připravené pokrmy byly pohledné nejen pro oko, ale hlavně jejich vůně se linula celým táborem. Mistr Pohlreich by z nás měl radost :-).  Zástupce každého kmene a zásobovačka tábora Teskolenka zasedli se zavázanýma očima s rozpolcenými pocity. Jejich výkony byly velice statečné, protože  pojídat poslepu pokrmy, které máte možnost nejdříve jen očichat  ….. zkuste si to!

Po celém dnu nám hlavou běžela myšlenka, že ČICH možná bereme jako samozřejmost, ale bez něho se žít jen tak nedá. Dnes jsme poznali jeden ze smyslů, který je důležitý nejen v divočině, ale i v každodenním životě.

Buďme rádi, že můžeme vnímat všechny vůně našeho života!

Kačka W. + Marta
vedoucí I. oddílu 
náčelnice kmene NIDORE

DSC_7265

 888 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.