Když něco starého končí, něco nového začíná…

Milí táborníci, rodiče a příznivci našeho tábora,

týden ve Ptenském Dvorku utekl jako voda, která pršela z nebe na náš tábor a je tu před námi pouze rozloučení. Doufáme, že se Vám tábor líbil a že si odvážíte spoustu krásných zážitků. V této zvláštní době koronavirové pandemie nebylo jasné, jestli se tábor vůbec uskuteční. TeskoLenka však naději nevzdala, vedoucí bez mrknutí oka souhlasili a nakonec jste se všichni mohli sejít již po třinácté na Sokolském táboře župy Prostějovské. Bohužel nás mrzelo, že se táborová hra nemohla uskutečnit v plánovaném rozsahu skrze hygienická opatření, ale věříme, že i tak se všem líbila a nikdo to nepoznal. Téma, které bylo vymyšleno naší vedoucí Kačkou Wallovou již po loňském ročníku, nabralo v letošních okolnostech úplně jiného rozměru. Původním záměrem jsme chtěli dětem připomenout chtít si hrát, bavit se, trávit čas pomocí krásných a osvědčených her ve společnosti svých přátel či rodiny, zavzpomínat, jak to bylo krásné v čase našich babiček. Po událostech ze začátku roku nás však toto téma donutilo na chvíli se zastavit, zavzpomínat na staré časy, vážit si maličkostí, nebrat všechno automaticky, být pokorný, trávit čas se svými blízkými a hlavně myslet na naše zdraví.  Jsme rádi, že tábor proběhl hlavně ve zdraví a ke spokojenosti všech.

V letošním roce jsem byla pouhým pozorovatelem táborového programu. Je to velmi cenná zkušenost. Člověk nahlíží úplně jinak – jak z pohledu dětí, tak i vedoucích. Můžu říct, že sledovat radost v očích dětí a nadšení v očích vedoucích je k nezaplacení. Dobrá nálada, která panovala celý týden jen svědčí o dobře odvedené práci. Dovolte mi tedy poděkovat všem, kteří letos přiložili ruku k dílu. Nebudu jmenovat z řad organizátorů, protože bych nerada na někoho zapomněla. Každý, kdo si zasloužil naše velké díky, dostal osobní poděkování na závěrečné poradě a moc si jejich přínosu pro náš tábor vážíme. Za externí pomocníky bych ráda poděkovala již tradičně rodině Koudelkové za zajištění táborových triček, Verči Kalábové za originální návrh loga tábora, který měl neskutečný úspěch, Zdeňce Grulichové za ušití vlajek, panu myslivci Tomanovi za odstřílené rány, krojovanému tanečníkovi Martinovi a souboru Mánes za originální folklórní vystoupení, zkrátka všem kteří si našli čas pro naše děti. 

Jak je napsáno v úvodu článku – když něco starého končí, něco nového začíná. Přeji Vám jménem našeho tábora, ať to “nové” prožijete s takovou radostí jako všichni tento týden na našem táboře.

Kateřina Výborná, hlavní vedoucí na mateřské dovolené 🙂

 1,010 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.