Den šestý – vodní experimenty

     Týden utekl jako voda a slavnostní berlu převzal poslední oddíl. Den začal netradičně. Celou noc až do rána pršelo, ale co by to byl za vodní den bez deště? V prezentaci jsme se dozvěděli vše důležité o vodě a potom jsme shlédli pohádku “Hledá se Dory”, která byla samozřejmě v kontextu s tématem dne.

     Odpolední program byl velmi nabytý různými experimenty, nejen s vodou jako hlavní surovinou. Děti si vyzkoušely optické klamy, hustoty různých tekutin i propustnost vybraných látek. Nakonec si každý oddíl vyrobil svého faraonova hada a to při chemickém pokusu s popelem, cukrem, jedlou sodou a ethanolem. Aby to nebylo tak snadné, suroviny si musely děti najít ve hře “ztracený experiment”.

     Po večeři jsme naběhli na oblíbenou noční hru “PAŠERÁCI”, kdy si děti musí přepašovat přes hranice co nejvíce zemědělských plodin, drahých kovů, drahokamů a dalších surovin.

     Putovní berlu jsme předali naší hlavní vedoucí, která bude mít na starosti předposlední den tábora, kdy dojde k rozuzlení největší záhady. Těšíme se na zítřejší velké finále.

INDICIE DNE: LÉKAŘ

 669 total views,  1 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.