Vítejte v pevnosti Boj se rád!

Indicie posbírány, pojďme si je zopakovat.

= SRDCE, STROM, TÁBOR, MATKA, LÉKAŘ, MOZEK  =

V táboře nyní následuje sobotní probuzení v pevnosti Boj se rád! Soutěžní skupiny se přesunuly k pevnosti a spojily své síly ke sběru klíčů. Deset disciplín se neslo ve vzpomínkách na minulé ročníky našeho tábora. Rok 2008 a Znamení zvěrokruhu vedl Jan Walla, vzpomínku na ročník 2009 a Středověk řídil Pavel Karásek, rokem 2010 Vánoce v pravěku táborníky provedla Ivetka Janků, v roce 2011 IZS závodily děti s Luckou Vybíhalovou, ukázkou aktivity z roku 2012 indiánsky provedla Sára Bráchová, v roce 2013 vedoucí cestovali kolem světa díky Radovanu Lužnému, rok 2014 Zachraň se, kdo můžeš řídil Karel Spáčil, ročník z roku 2015 vedl Matěj Pelíšek, který uvedl filmový rok, ročník 2016 Sportovní hry uváděla Natálka Soldánová. Desátou hádanku měl otec Fura ve své věži za pomocí Paklíče. Hádanky byly záludné a měřený čas neskutečně rychle utíkal.

Každý tým získal různý počet klíčů, které bude potřebovat k odemčení pokladnice.

Po odpoledním klidu byla na čase oslava táborových narozenin. Karnevalové masky rozzářily tábor a ukázaly zajímavé záhady světa. V nečekaném okamžiku přišlo velké překvapení! Táborníci a vedoucí, kteří jezdí celých deset let s námi, vynesli obrovský dort na oslavu. Bylo jich šest. Svíčky zapáleny, konfetky vystřeleny, slzičky utřeny. Dojemný okamžik dovedl k slzám nejen vedoucí ale také spoustu táborníků, kteří s námi prožili spoustu krásných zážitků.

Závěr tábora už jen ukázal poslední záhadu světa. Skupiny táborníků přiběhly k pevnosti, vedoucí vyzkoušeli klíče, děti vymyslely závěrečné heslo, jejich vedoucí rychle přeběhli na písmena, Felindra otočila tygří hlavou a nedočkaví táborníci jen čekali, jestli slovo je správné. Při napínavé hudbě nebylo jasné jak to dopadne.    .     .    .    .

Čekání, nedočkavost, naděje…. Huráááááááááááááááááááááááááá, z pokladnice se začal sypat poklad a skupiny rychle běhaly pro mince s dalšími pochutinami. Do kotlíků přibývalo pokladu a mříž pomalu padala dolů, zápal boje byl neskutečný. Jsme úžasní, podařilo se nám to. Mince zvážíme a uvidíme, na kolik se nám to povedlo.

Už také víte správné heslo?
Děti vám ho třeba zítra prozradí 🙂

za všechny vedoucí a závěrečný den
Kačka Grulichová

 1,367 total views,  4 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.