TANGU

Třetí den začal jako obvykle – neobvyklou rozcvičkou. Vedení dne má totiž kmen Tangu, což je latinsky hmat, a proto jsme bosky v ranní rose cvičili jógu. 

II. oddíl vztyčil svou vlajku a poté jsme se všichni odebrali do “hangáru” na zhlédnutí prezentace. Protože se nejen bavíme, ale také se dozvídáme nové informace. Například že polystyren se rozkládá desetitisíce let nebo nejcitlivější část našeho těla je špička jazyka.

Nikdo z nás nečekal, jak těžké je poznat po hmatu i obyčejnou vodu či mouku. Nejvíce zapeklitým úkolem však byla tabulka rozkladu odpadu, kterou měl každý z kmenů vyplnit. Povedlo se nám zmýlit se ne ve dnech či týdnech, ale v celých stovkách let. Pro změnu největším úspěchem byla pavučina, kdy každé z dětí muselo prolézt jiným otvorem a navzájem si pomáhat.

K obědu nám paní kuchařky uvařily rekordních 247 ovocných knedlíků s jahodami, borůvkami či povidly. Boule jsme měli za ušima ještě při večeři. Tímto kuchařkám velice děkujeme.

Odpoledne bylo v poklidném duchu. Naučili jsme se pár topografických značek, ukázali si několik uzlů, vyrobili růži z papíru nebo si zahráli míčové hry.

Na večerní kmenové radě jsme získali náramek na naše kmenové kopí. Vyhodnotili jsme soutěže, sejmuli oddílovou vlajku a vedení dne předali dalšímu oddílu.

II. oddílu třikrát NAZDAR!

ZDAR, ZDAR, ZDAR!

Leňa a Ivča
Vedoucí II. oddílu
náčelnice kmene TANGU

 

PS: Děkujeme za Vaše komentáře, máme z nich radost. 

DSC_7433

 1,204 total views,  1 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.