SERMONE

Dnešní den převzal netradičně pátý oddíl. Po náročném včerejším pádlování jsme zahájili relaxační rozcvičkou. Pomocí jógy jsme propojili tělo a mysl a pěkně jsme se protáhli. Společně jsme odhalili to, co se skrývá za názvem kmene SERMONE, z čehož vyplynulo, že dnes pohladíme svoje chuťové pohárky.

Děti si vyzkoušely ochutnávku vybraných surovin bez použití ostatních smyslů. Dalším z úkolů bylo upéct si vlastní pečivo k plánovanému odpolednímu kotlíkovému guláši, kde děti překvapily svojí fantazií a zapáleností. Objevily se preclíčky, tyčinky, rohlíčky, bochánky a spousta dalších tvarů. Nebyla by to však pořádná divočina, kdybychom nevyzkoušeli přežití v přírodě. Děti pochopily, že pečení holubi nelítají sami do pusy a pokud chtějí něco jíst, musí si to sami ulovit. Vyzkoušely si vyrobit pastičky z přírodních materiálů.

Dále se dozvěděly, které rostliny a houby jsou jedlé a které by jim mohly při konzumaci ublížit. Ani po umělecké stránce se děti nenudily a vyzdobily náš táborový totem novými motivy divočiny. Nechybělo ani poučení, jak postupovat při menších či větších úrazech ať už doma či v divočině. I když nám dnes nepřálo počasí a nestihli jsme veškerý odpolední naplánovaný program, tak jsme zvládli uvařit alespoň tradiční kotlíkový guláš, tentokrát v podání vedoucích. K tomu jsme si pochutnali na vlastním upečeném pečivu, které se nám opravdu povedlo. 

Byl to náročný den a těšíme se na další! Který smysl na nás čeká zítra?

Marťa a Marťa
vedoucí V. oddílu 
náčelnice kmene Sermone

 529 total views,  1 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.