Přežili jsme a hlavně bez aplikace!

Přežít devět dní bez aplikací a chytrých telefonů v dnešní době může být pro některé z nás nepředstavitelná věc. Naši táborníci to zvládli na jedničku a k tomu si odváží spoustu nových dovedností i zážitků. Probudit všechny smysly nemusí být jednoduché, ale dětem se to povedlo, a tak kmeny Nidore (čich), Sermone (chuť), Tangu (hmat), Vizu (zrak) i Auris (sluch) mohly prožít neopakovatelný tábor pod vedením našich sehraných vedoucích. Jsme rádi, že jsme mohli sledovat úsměvy a spokojenost všech táborníků, protože to žádná slova nepopíší. Děti navázaly spoustu nových přátelství a některé překonaly samy sebe a věřte, že to myslíme doopravdy. 

Volání divočiny 2018 by ale neproběhlo bez externích pomocníků. Dovolte jim touto cestou poděkovat. Děti dostaly nákrčníky, které sloužily jako rozlišení v kmenu, ve svém volném čase a zcela zdarma nám je ušila maminka táborníka Vítka Zapletala – Dana Zapletalová. Další poděkování patří panu Koudelkovi – tatínkovi táborníků Adélky a Vítka, který sponzorsky daroval nálepky na dřevěná kolečka, která dostaly děti na památku. V rámci Expedice “Divočina” jsme se vydali na plavbu na Moravě. Děkujeme kapitánům posádek, kteří si vzali dovolenou a přijeli nám pomoct: Martin Lechner, Jiří Zapletal, Tomáš Havelka, Tomáš Walla, František Michl a další tři, kteří si nepřáli být jmenováni. Dále děkujeme Zdeňce Grulichové, která nám již tradičně ušila oddílové a nově i kmenově vlajky. Velký dík patří také Tomáši Wallovi za zapůjčení drona, který vždy dodá našim sestřihům úplně jiný rozměr.

Návrhy na trička i header na web nám již spoustu let zajišťuje Veronika Kalábová a velice jí děkujeme za originální zpracování. Manželé Bezděkovi a pan Vybíhal nám darovali drobné odměny pro děti. V letošním roce jsme také velice vděčni jedné z kuchařek Markétě, která nám vypomohla “z hodiny na hodinu” při nečekaných personálních komplikacích v kuchyni. Naskočila do rozjetého vlaku a vše zvládla na jedničku!

Díků není nikdy dost, tak dovolte na závěr mým jménem poděkovat celé naší bandě za skvěle odvedenou práci. Dávám jim velký “lajk” s palcem nahoru! Kdo byl na táboře ví, že je to největší pocta ze všech.

Příští rok zase AHOJ!
za celý tým se loučí Kateřina Grulichová

PS: Až se ze všeho vyspíme, odpočineme si a vzpamatujeme se z civilizace, dáme Vám odkaz na kompletní fotogalerii 2018. Děkujeme za pochopení.

DSC_8257

 

 

 644 total views,  1 views today

Posted in Nezařazené.