MODRÉ OBDÉLNÍKY

I v úterní ráno nemůžeme začít jinak než Májou a pořádnou rozcvičkou – atletická abeceda? Ani po ránu žádná věda.

Na snídani jsme mohli vybírat ze sladké či slané verze. Dnes byl však výběr přece jen trošku speciálnější, protože nás čekaly plné talíře lehce obdélníkových toustů.

S devátou hodinou již stojíme všichni nastoupeni a čekáme až obdélníky vztyčí svoji vlajku. Mrkneme na rychlou prezentaci a s otevřenou pusou koukáme na video o deseti NEJ mrakodrapech světa – neuvěřitelné.

Zavážeme tkaničky a vrháme se do soutěží. Kdo hodí nejvíc bodů? Uloví všechny správné kostky? Projde labyrintem? Zapamatuje si nejvíc věcí v obdélníkovém tvaru? A postaví to nejlepší město? Všichni vyhrát nemůžeme, ale rozhodně nás to může všechny bavit!

“OBĚD” rozlehne se táborem. Nikdo nezaváháme a utíkáme k jídelně. Rajská polévka a kynuté knedlíky. I když se nedržíme tvaru, tak nadšení je veliké. Kuchařky nestíhají přidávat. Dnešní rekord: 8 knedlíků.

Chvíli odpočineme a vrháme se do odpoledního programu. Vybíráme si každý dle vlastního gusta – dílničky, přehazka, živé piškvorky, ringo nebo létající talíř. Každý si zkrátka najde to svoje. A ač se chýlí čas večeře a z kuchyně voní boloňské špagety, tak nás čeká ještě jeden úkol, a to výzva dne – v 5 minutách vymyslet co nejvíce věcí v obdélníkovém tvaru. A výsledek? 49 věcí.

Sluníčko zapadá a nám nezbývá nic jiného než se rozloučit a s hlasitým ZDAR předat den dál.

Náš oddílový pokřik:
“Hej, hej, hej obdélníci jsou NEJ.”

Leňa a Ivča
Vedoucí III. oddílu

 570 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.