Loučíme se sokolským NAZDAR!

V roce 2008 vznikla myšlenka uspořádat dětský letní tábor pod hlavičkou župy Prostějovské. Tajemnice župy Lenka Michlová a vzdělavatelka Vilma Ottová tuto myšlenku dovedly k realitě a v červenci 2008 se sešli první táborníci v Chrasticích na historicky prvním ročníku tábora. Od této chvíle uteklo neuvěřitelných čtrnáct let. Tábor se přesunul na Ptenský Dvorek, vystřídalo se spousta oddílových vedoucích, odrostlo několik generací Sokolíků a utužila se jedna velká parta vedoucích, která tábor několik posledních let vedla. Všichni se této chvíle báli, ale bohužel nastala. Neříkáme, že se loučíme napořád, ale v příštím roce již nebudeme tábor v klasické podobě pořádat. Ti, kteří nás znají ví, že kdyby to bylo alespoň trochu možné, pokračovali bychom. Jsme ale toho názoru, že věci se dělají na 100 procent (u nás i víc), potřebujeme se vzájemně na sebe spolehnout a víme, že každý člen našeho současného táborového týmu zde má nezastupitelné místo. Jelikož naši vedoucí zakládají rodiny, další malí táborníčci jsou na cestě a některým zase přibývají léta, rozhodli jsme se v nejlepším přestat. Příprava tak velkého tábora je celoroční práce a málokdo si dokáže představit hodiny a hodiny příprav, kdy bývá zapojená celá rodina.

Současnou podobu tábora jsme vypracovali pomocí dvou rodin, které na sebe navázali další úžasné lidi a vytvořili tak jednu velkou táborovou rodinu. Dovolte tedy poděkovat rodině Michlové – Wallové a rodině Grulichové – Výborných. Ze dvaceti členů je to skoro polovina. Celých čtrnáct táborových let vydržely jen dvě nejodolnější – Lenka Michlová a zdravotnice Zdeňka Čepelová. Lenka alias Tesko byla naším hnacím motorem, díky jejímu nadšení a optimismu, kdy zařídila i nemožné, se nám tábor vedl jedna báseň. S roční přestávkou na mateřské povinnosti pořádaly tento tábor Kateřina Wallová a Kateřina Výborná, které byly duší táborových programů. U nejmenších dětí pracovali Marta Hudcová, Filip Walla, Iveta Rohovská, Lenka Nesvadbová, Jan Walla, Kristýna Novotná a Martin Pohanka. Starší děti měli na starost Martina Oščádalová, Martin Tyl, Kamila Pospíšilová, Jirka Zapletal a Jana Grulichová. Jedno velké nezastupitelné místo má také Zdeněk Grulich, který zastupoval hlavní vedoucí, ale také třeba dokázal opravit neopravitelné. Fotografování, video sestřihy a tyto webové stránky měl na starost ICT Martin Výborný. V pozadí také nesmí zůstat dvojice František Michl a Tomáš Walla, kteří byli vždy po ruce, když bylo potřeba cokoliv dovézt, koupit či zařídit. Velký dík patří týmu kuchařek Ivě Páleníkové, Marii Mrnkové, Aleně Antoníčkové a Lídě Sochůrkové bez kterých bychom ty hladové krky těžko nakrmili :-). Holky, děkujem! Víme, že kolem organizace našeho tábora stojí i další příznivci, kteří byli vždy nápomocni a podporovali nás, hlavně to jsou členové našich rodin. Děkujeme.

Máme za sebou nespočet zážitků na které budeme celý život vzpomínat. Dělali jsme velké věci s velkým srdcem, nebáli jsme se výzev a nic nebylo nemožné. Nejvíce nás těší, že se mezi nás vrací odrostlí táborníci, vzpomínají na chleba ve vajíčku, noční hry, budíčkovou včelku Máju či na legendární hru Čísla. Jsme rádi, že jsme všem mohli připravit krásné zážitky, na které snad budou vzpomínat s láskou celý život.

SOKOL, to je – Sport – Občanství – Komunita – Osobnost – Laskavost.

Myslím, že jsme splnili vše. Jsem na vás na všechny nesmírně pyšná. Dětskému letnímu táboru třikrát NAZDAR!

Kateřina Výborná, hlavní vedoucí