III. oddíl – TANCE

Dnešní den začal jako obvykle rozcvičkou a jako neobvykle sluníčkem :-). Konečně jsme si mohli hezky zacvičit a zkusit i nový medvědí tanec na hit letošního léta – Yahoda.

Po vydatné snídani jsme nastoupili v táborových tričkách a už se těšili, co přinese dnešní roztančený den. Při prezentaci jsme se seznámili s historií tance obecně a podívali se i na nejznámější české i zahraniční tance, což se později dětem hodilo při vyplňování taneční osmisměrky. Kromě této disciplíny jsme se podívali na známé moravské kroje a otestovali, jak jsme na tom s hanáčtinou. Jestlipak víte, co jsou to leléky? Během celého dne nás hlavně provázela příprava na taneční vystoupení, jehož téma si každý oddíl vylosoval po prezentaci. Proto jsme celý den s ostatními vedoucími nadšeně pozorovali, jak se děti nechaly vtáhnout do příprav svých témat: domorodý tanec, country, rock, balet a dechovka.

Vystoupení se neskutečně povedla, všichni se moc bavili. Nakonec jsme dětem představili dnešní překvapení: vzácného hosta až ze Slovácka, který nám nejen ukázal svůj kroj, ale hlavně nám představil slovácký verbuňk, mužský individuální tanec, který se dostal až na seznam UNESCO. Tento tanec si potom pár odvážlivců mohlo spolu s Martinem vyzkoušet.

To už byl však podvečer a my se nemohli dočkat táboráku, který se musel pro nepřízeň počasí neustále odsouvat. Každý si opekl svůj špekáček, někteří si s chutí přišli i pro druhý.

Nástup se konal hned vzápětí a my jsme s velkým potleskem vyhodnotili soutěže a předali vedení dne 5. oddílu.

Teď už se chystáme do peřin a těšíme na další den.

 

Kamča a Kika

 

 940 total views,  2 views today

Posted in Nezařazené.

Comments are closed.