Filmové aktuality – den filmových hvězd

Místo rozcvičky dnes ráno rozrazil dveře hangáru roj včeliček, který zakončil Vilík se svou věrnou kamarádkou včelkou Májou.

Večerníčci, Pohádky, Animáčci, Komiksáci a Seriály se společně sešli na slavnostním nástupu a jejich vedoucí vztyčili na stožár všechny vlajky. Dopoledním programem jsme symbolicky zakončili Filmový festival. Deset pohádkových dvojic provedlo děti Pohádkovým lesem, postupně se táborníci potkali s Beruškou, Ferdou mravencem, motýlem Emanuelem, Makovou panenkou, Bobem a Bobkem, Sněhurkou, Malou čarodějnicí, Abraxasem, vodníkem a jeho kamarádkou Rusalkou, princem, princeznou, Machem, Šebestovou, Vilíkem, Májou a Křemílkem i Vochomůrkou v pařezové chaloupce.

„Skřítkové, tesaři, vylezte z lesa,“ zvolal Vilém Brtník z Brtníku… A z lesa opravdu vylezlo 12 trpaslíků. Za dozoru Leontýnky poctivě skřítci pracovali a dílo se nakonec podařilo. Filmový záznam bylo sice náročné vytvořit, ale za dozoru zkušených režisérů se dílo povedlo. Tábor ožil příjezdem filmových hvězd na karneval, které se vyfotily na červeném koberci. Chodník slávy filmových hvězd zakončil odpolední program. Při večerním nástupu bylo sejmuto pět vlajek za zvuku písně We are the champions a děti z nejstaršího oddílu společně s vedoucími neudrželi slzy. Loučení některých bude opravdu těžké, protože odchází další éra táborníků, kteří nám dělali tábor krásným, pohodovým a usměvavým. Děkujeme jim, že dali vzor mladším a doufáme, že podobně budou pokračovat další děti, které je nahradí. Letos se nejstarší zhostili své role opravdu na výbornou, děkujeme za veškerou pomoc a ochotu kdykoliv pomoct.

Táborová základna hlásí 2:03 a notebooky pracují na plné obrátky. Zpracované fotografie se nahrávají a táboroví vedoucí hodnotí tábor. Vyskytují se samozřejmě myšlenky dalšího ročníku, táborové hry i aktivit. Pořádání tábora nekončí odjezdem táborníků, je to celoroční práce, která nás baví a naplňuje. Doufáme, že děti odjedou spokojené, plné zážitků a nadšené. Stejně jako my…

Kačka, Kačka, Lenka, Zdenča,

Míša, Radek, Leňa, Ivča, Mira,

Kika, Janča, Zdeněček, Marťa,